PODMÍNKY & POKYNY PŘED PMU

Každá aplikace permanentního make-upu vyžaduje striktní dodržování zásad a pravidel péče, která jsou zásadní pro dosažení kvalitního zahojení pleti. Tyto informace jsou klíčové nejen před samotným zákrokem, ale také po něm.
Důsledná péče zajišťuje nejen bezpečnost, ale i dlouhodobě krásný výsledek.

Tímto způsobem můžete lépe pochopit, jak důležité je dodržovat pokyny a postupy pro péči před a po proceduře permanentního make-upu.

Procedura permanentního make-upu trvá několik hodin. Měli byste si Klientka zarezervovat dostatečný čas dle popsaných procedur.


   UPOZORNĚNÍ

Zde jsou specifické pokyny a opatření, která byste měli zvážit před procedurou permanentního make-upu obočí:

Léky a konzultace: 

  • Pokud pravidelně užíváte nějaké léky, je nezbytné konzultovat to s odborníkem před zahájením procedury. Některé léky mohou ovlivnit proces hojení a výsledný efekt pigmentace.

Příprava den před aplikací:

  • 24 hodin před aplikací PMU byste měli vyhnout konzumaci alkoholu, energetických nápojů, drog nebo jiných omamných látek.
  • Pleť by měla být dobře vyčištěná 12 hodin před aplikací. Nepoužívejte mastné přípravky, odličovače ani micelární vodu.

Opatření den aplikace:

  • 4 hodiny před aplikací byste měli vyhnout pití kávy, energetických nápojů, zeleného čaje a černého čaje. Dále je důležité nekouřit.
  • Vyhněte se soláriím a opalování minimálně 7 dní před zákrokem, abyste minimalizovali riziko podráždění pokožky.

Dlouhodobá příprava:

  • Pokud plánujete proceduru, vyhněte se chemickému peelingu nejméně 4 týdny před zákrokem. Chemický peeling může ovlivnit stav pokožky a výsledný efekt pigmentace.

Očkování a odstup:

  • Pokud jste nedávno podstoupili očkování, nechte si mezi očkováním a procedurou PMU minimálně měsíc odstup. To pomáhá zabránit neuchycení pigmentu kvůli aktivním imunitním reakcím.

Pitný režim:

  • Dobře hydratovaná kůže pomáhá procesu hojení. Doporučte klientce, aby byla dostatečně hydratovaná několik dní před procedurou.

Je důležité dodržovat všechna tato opatření a pokyny, aby byl průběh procedury co nejefektivnější a minimální rizika. Přesnější pokyny byste měli dostat od odborníka, který bude provádět samotnou proceduru permanentního make-upu obočí.

KONTRAINDIKACE 
KDY NETETUJI

Užívání léků na ředění krve: Pokud pravidelně užíváte acylpyrin nebo jiné léky na ředění krve, je důležité tuto skutečnost konzultovat s vaším lékařem. V některých případech může být nutné tyto léky před procedurou přerušit.

Užívání antibiotik: Tetování by se mělo provádět až 28 dní po ukončení léčby antibiotiky, aby se minimalizovalo riziko infekce a komplikací.

Alergie na léky a anestetika: Pokud máte alergii na léky nebo anestetika, není permanentní make-up vhodnou volbou, protože může dojít k alergickým reakcím.

Alergie na kovy a jehlu: Alergie na kovy, zejména na použité pigmenty, nebo na jehlu, která se používá při proceduře, může vést k alergickým reakcím.

Zvýšená krvácivost a snížená srážlivost: Osoby se zvýšenou krvácivostí nebo sníženou srážlivostí krve mohou mít problémy s hojením a pigment se nemusí uchytit.

Nemoci a zdravotní stavy: Nachlazení, rýma, kašel, migréna a bolest v krku mohou způsobit nepříjemnosti během procedury a zpomalit hojení.

Těhotenství a kojení: Během těhotenství a kojení by se měla procedura permanentního make-upu obočí odkládat, aby se minimalizovalo riziko komplikací spojených s hormonálními změnami.

Vysoký krevní tlak: Osoby s vysokým krevním tlakem mohou podstoupit proceduru, ale tlak musí být kompenzován léky. Procedura by měla být provedena nejdříve 6 hodin po podání léků, s potvrzením lékaře.

Diabetes (cukrovka): Pro osoby s diabetesem a aplikací inzulínu je nutná konzultace s lékařem a potvrzení o možnosti procedury.

Onemocnění štítné žlázy: Onemocnění štítné žlázy může ovlivnit hojení a trvanlivost pigmentace. Je vhodné konzultovat tuto skutečnost s lékařem.

Porucha imunity po chemoterapii: Lidé s oslabenou imunitou po chemoterapii mají zvýšené riziko infekcí a komplikací během hojení. Procedura by měla být zvážena až nejdříve 6 měsíců po ukončení léčby.

Zvýšený oční tlak: Osoby s diagnózou zvýšeného očního tlaku by se měly vyvarovat tetování očních linek, protože to může zhoršit jejich stav.

Aplikace Botulotoxinu: Po aplikaci botulotoxinu (Botox) byste měli počkat minimálně 4 - 6 týdnů před provedením permanentního make-upu. To umožní dostatečný čas pro usazení botulotoxinu a minimalizuje riziko komplikací.

Výplně rtů s kyselinou Hyaluronovou: Po aplikaci výplní rtů s kyselinou hyaluronovou by měla být permanentní make-up odkládána minimálně 4 - 6 týdnů. To zajistí správné usazení výplní a minimalizuje riziko nežádoucích reakcí.

Léky na deprese: Léky na deprese mohou mít vliv na hojení a celkový stav během procedury. Je nutné konzultovat s lékařem, zda je procedura vhodná a bezpečná.

Hormonální léčba: Pokud užíváte hormonální léčbu, je důležité konzultovat tuto skutečnost s lékařem. Hormonální změny mohou ovlivnit hojení a výsledek pigmentace.

Hemofilie: Hemofilie je genetické onemocnění spojené s nízkou srážlivostí krve a zvýšeným krvácením. Osoby s hemofilií by měly tetování zvážit opatrně a s ohledem na možná rizika.

Epilepsie: Epilepsie je neurologické onemocnění, které může být komplikováno během procedury. Osoby s epilepsií by měly tuto skutečnost sdělit odborníkovi a zvážit, zda je tetování pro ně vhodné.

Je důležité vzít v úvahu všechny tyto kontraindikace a konzultovat s odborníkem, zda je procedura permanentního make-upu pro vás vhodná a bezpečná.


pokud se chystáš na pmu 

POWDER BROWS 

Obočí před aplikací PMU nebarvěte: Před aplikací permanentního make-upu obočí je důležité nebarvit obočí pomocí tradičních metod, jako je barvení barvou na obočí. To je proto, aby si odborník mohl správně zhodnotit přirozený tvar, hustotu a barvu obočí a připravit se na vytvoření optimálního výsledku.

Vynechte procedury jako je LAMINACE a HENNA BROWS: Laminace obočí a henna technika jsou procedury, které mění strukturu a barvu obočí dočasně. Před aplikací permanentního make-upu obočí je důležité tyto procedury vynechat. Důvodem je, že permanentní make-up se provádí na základě přirozeného tvaru a barvy obočí klientky. Pokud by bylo obočí laminováno nebo barveno hennou před procedurou PMU, mohlo by to ovlivnit konečný výsledek a způsobit nesoulad mezi permanentním make-upem a dočasnými procedurami.

Vyhýbejte se minimálně 2 až 4 týdny SOLÁRIU: Tato doba umožní pokožce zotavit se z expozice UV záření a vrátit se k přirozenému stavu. Vyhýbání se soláriu je důležité z  těchto důvodů:

Citlivost pokožky: Exponování pokožky slunečním zářením nebo umělým UV zářením z solária může zvýšit citlivost pokožky. Citlivá pokožka může reagovat nežádoucím způsobem na proceduru permanentního make-upu, což může způsobit nepohodlí nebo komplikace během procedury.

Riziko podráždění: Sluneční záření a UV záření z solária mohou způsobit podráždění a zčervenání pokožky. Podrážděná kůže je méně vhodná pro proceduru permanentního make-upu, která vyžaduje klidnou a stabilní pokožku pro co nejlepší výsledek.

Riziko pigmentace: UV záření může ovlivnit pigmentaci pokožky. Procedura permanentního make-upu spočívá v injekci pigmentů do kůže, a pokud je pokožka po expozici UV záření příliš pigmentovaná nebo opálená, může to vést k nesouladu mezi barvou pigmentu a přirozeným tónem pleti.

Riziko hojení: Po proceduře permanentního make-upu je kůže citlivá a potřebuje čas na hojení. Sluneční záření nebo UV záření z solária může zpomalit proces hojení a zvýšit riziko komplikací.

Trvanlivost pigmentu: UV záření může ovlivnit trvanlivost pigmentu v pokožce. Aplikace pigmentu do opálené pokožky může mít za následek rychlejší vyblednutí pigmentu a zkrácenou trvanlivost výsledného make-upu.

Celkově vzato, vyhýbání se soláriu před procedurou permanentního make-upu je důležité pro zajištění optimálního výsledku, minimalizaci rizika komplikací a zajištění co nejlepšího zdraví a hojení pokožky.


PERMANENT MAKE-UP A POBYT U MOŘE 

Procedura před plánovanou návštěvou moře:
Pokud plánujete podstoupit proceduru permanentního make-upu a zároveň máte v blízké budoucnosti výlet nebo dovolenou u moře, je důležité brát v úvahu časování. Po proceduře permanentního make-upu je doporučeno neexponovat tuto oblast pokožky příliš slunečnímu záření nebo slané vodě. To může zahrnovat obočí, oční linky nebo rtů.

Ochrana pigmentu:
Mořská voda obsahuje minerály a soli, které mohou ovlivnit trvanlivost pigmentu a způsobit vyblednutí. Navíc slaná voda a sluneční záření mohou mít vliv na proces hojení a způsobit potenciální komplikace. Je proto důležité minimálně několik týdnů po proceduře vyhýbat se přímému kontaktu s mořskou vodou.

Po zahojení:
Jakmile je procedura permanentního make-upu plně zahojená, můžete se většinou vrátit k běžným aktivitám, včetně pobytu u moře. Je však důležité stále chránit pigment před přílišným slunečním zářením a solí.

Použití ochrany:
Pokud se rozhodnete jít k moři, i když máte permanentní make-up, je vhodné používat ochranný krém s vysokým faktorem SPF na ošetřenou oblast. To chrání pigment a pokožku před škodlivými účinky slunce.

Pokyny od odborníka:
Nejlepším způsobem, jak zjistit, jaký vliv bude mít moře na váš permanentní make-up, je konzultovat to s mnou, pokud to není nezbytně nutné přizpůsobit tomu termín na pmu. 

Celkově lze říci, že permanentní make-up může být kompatibilní s mořem, pokud budete postupovat podle doporučení odborníka a budete dbát na ochranu pigmentu a pokožky před slunečním zářením a slanou vodou.